Kosarka – Banca Intesa tesko odbranila titulu

Unicredit – Toyota centar 61:67

Sa podjednakom zeljom i entuzijazmom obe ekipe su usle u mec. Blagu prednost Unicredit  pravi na poluvremenu (38:32),  ali Toyota centar  u 3/4 boljom igrom u napadu (5 ubacenih trojki) okrece rezultat u svoju korist. Do kraja meca Unicredit ne uspeva da ugrozi protivnika.

Unicredit - Ilijasevic 10, Abramovic 20, Ivancevic 14, Kalezic 3, Petrovic 13, Cica 1

Toyota centar - Barjaktarevic 16, Radic 6, Batalo 13, Petrovic 13, Branisavljevic 11, Ratic 8

Nigrin – Procredit 66:67

Sjajan duel kakav se i ocekivao u borbi za 3. mesto. Ekipe su se smenjivale u vodjstvu tokom meca. U 4/4  se uslo sa 8 poena prednosti za Procredit koju Nigrin nie uspeo da stigne u dramaticnoj zavrsnici. Desavanja na mecu ce najbolje opisati snimci meca na sledecim linkovima:

Nigrin - Vukovic 21, Stojic 11, Gutesa 18, Sabanovic 7, Miskovic 4, Brasic 2, Bulatovic 2, Vignjevic 1

Procredit - Joksimovic 6, Krsmanovic 32, Andonov 18, Zivanovic 7, Perunicic 1, Pavlovic 3

Beogradski vodovod – Banca Intesa 66:69

Fantasticna finalna utakmica. Poluvreme egal 31:31,  nakon toga se Banca Intesa odvaja na +14. Beogradski vodovod stize razliku i pri rezultatu 66:67, 13 sekundi pre kraja,  imali su dva slobodna bacanja..., medjutim rezultat je ostao nepromenjen. Nakon toga Banca Intesa realizuje dva slobodna bacanja, Beogradski vodovod neuspesno pokusava pogodak za tri poena…., I kraj. Banca Intesa je sampion drugog izdanja lige. Sjajnu zavrsnicu lige mozete pogledati na sledecim linkovima:

Banca Intesa - Matic 24, Nedovic 13, Cicovic 20, Jovanovic 3, Kutlaca 1, Barosevic 3, Rankovic 5

Beogradski vodovod - Bozovic 15, Zivancevic 2, Cvetanovic 11, Rajkovic 7, Petrovic 21, Tulimirovic 5, Aleksic 5