Zanimljivo 2.Kolo kosarkaske lige

BVK 65 - 53 Unicredit

Nepovezan pocetak za obe ekipe uz dosta pogresnih pasova i mali broj poena. Do  poluvremena uz manje nervoze i sigurnosti u napadu ekipa BVK stize do prednosti, 32:15. Do kraja meca ekpa Unicredit je pokusavala da stigne prednost protivnik ali bez uspeha.

BVK - Petrovic 20, Rajkovic 10, Bozovic 17, Tulimirovic 10, Narancic 8

Unicredit - Ivancevic 10, Cica 2, Abramovic 11, Petkovic 12, Stijakovic 3,                 Simovic 13, Kalezic 2

NBS 62 - 70 Toyota centar

Bolji pocetak ekipe Toyota centar i prednost od 11 poena nakon 1/4. U drugoj         deonici igre ekipa NBS presingom stize zaostatak i poluvreme  zavrsava samo sa 2    poena manjka. Pritisak se nastavlja i u drugom delu igre i zustra igra na obe           strane.  Toyota centar ipak odnosi pobedu nosena energijom mladjih igraca.

NBS - Djordjevski 17, Ignjatovic 5, Radojicic 14, Kustudic 9, Velickovic 11,             Jakovljevic 5, Mihailovic 1

Toyota centar - Barjaktarevic 31, Vrbaski F. 4, Batalo 4, Radic 12,  Stojanovic 13, Milosevic 4, Koprivica 2

Nigrin 101 - 52 Raiffeisen

Sigurnijom igrom u napadu i organizovanijom igrom u odbrani ekipa Nigrin ceo mec kontrolise igru. I pored pokazane zelje i agresivnosti cini se da je ekipi Raiffeisen nedostajalo snage da se na pravi nacin suprotstavi protivniku.

Nigrin - Sabanovic 12, Bulatovic 16, Miskovic 18, Stojanovic 2, Brasic 4, Tejic 19,  Radojkovic 25, Vignjevic 5

Raiffeisen - Madjarev 15, Raus 17, Soskic 5, Milivojevic 11, Cvetkovic 4

Soko 67 - 48 Procredit

Agresivna igra sa puno kontakta bi najbolje opisala poslednju utakmicu dana. U     fer borbi ekipa Soko dobila je prvu polovinu meca sa 35-23. Isti rezultatski odnos   snaga je ostao do kraja utakmice i ekipa Soko sigurno dobija mec.

Soko - Petrovic 9, Jankovic 12, Acimovic 3, Gambiroza 13, Cvetkovic 8, Nicic 10,  Motika 6, Rajic 6

Procredit - Andonov 9, Makojevic 5, Stevanovic 10, Zivanovic 15, Savic 3, Nekic 6

Peta utakmica 2.Kola se igra u cetvrtak 02.10. od 20:00, sastaju se: